tatuaż

Tatuaże już od dawna są symbolem kontrowersji. Część osób jest w nich absolutnie zakochana i od momentu zrobienia sobie pierwszego tatuażu planuje sobie drugi. Druga część osób natomiast należy do grona osób, które za nimi nie przepadają i nie wyobrażają sobie wykonania ich na własnym ciele. Często zdarza się też, że zostajemy krytykowani na ulicy przez to, że mamy na sobie dużo tatuaży. Nie ma to jednak absolutnie żadnego znaczenia. Jest to wasze ciało i macie stuprocentowe prawo zrobić co tylko chcecie i nie pozwólcie wmówić sobie, że jest inaczej. Mimo to w sieci możecie znaleść wiele dziwnych i kontrowersyjnych informacji na temat tatuażów. Nie należy im jednak ulegać, ponieważ w wielu przypadkach są one nieprawdziwe.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/fakty-i-mity-tatuaz/

Fakty i mity o tatuażach: tatuaże są na zawsze

Po części jest to prawda. Tatuaż robimy na stałe. Mimo to, nie jest tak, że nie mamy już żadnej możliwości odwrotu. Możliwość taki istnieje, nawet nie jedna, ale dwie. Jesteście w stanie „pozbyć” się tatuażu wykonując zabieg, z specjalnie do tego przeznaczonymi sprzętami. Takie zabiegi są niestety nie tylko bolesne, ale także i bardzo kosztowne, a często zdarza się tak, że jedna sesja nie wystarczy. Nie jest to jednak jedyna opcja, ponieważ niechciany tatuaż możemy również przerobić na inny.

Fakty i mity o tatuażach: tatuaże zawsze są bolesne

Często słyszy się, że tatuaże są bardzo bolesne, a ból jest wręcz nie do wytrzymania. Nie jest to jednak we wszystkich przypadkach prawda. Ale nie jest to też w stu procentach kłamstwo. Tak naprawdę dużo zależy od was i waszej tolerancji na ból. Są osoby, dla których wbijająca się igła będzie tylko niekomfortowym uczuciem. Dla innych może to być tak silny ból, który sprawi, że potrafią się popłakać lub nawet stracić przytomność. Nie ma w tym zupełnie nic złego. Doświadczony tatuażysta, z pewnością nie będzie z tego powodu się śmiał.

Fakty i mity o tatuażach: tatuaż zabrania oddawania krwi

Często słyszy się negatywne opinie na tamat osób posiadających tatuaże, że nie mogą oni przez swoje upodobanie zostać dawcą krwi. Ten „mit” jest tylko częściowo prawdziwy. Jeśli zrobiliśmy sobie tatuaż, to przez następne pół roku oddanie krwi jest zabronione, jednak po upływie tego czasu spokojnie możemy zostać dawcami i nic nie stoi nam  do tego na przeszkodzie.

Zobacz też: http://www.poradypanidomu.pl/lifestyle/jak-przygotowac-sie-na-swoj-pierwszy-tatuaz-czy-to-dobry-pomysl/